تبلیغات
والیبال ایران و جهان - بیوگرافی بازیکنان و مربیان - آموزش والیبال - تمرینات پاس با پنجه

صفحات دیگر

جستجو

امکانات

بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :


نظر سنجی

بهترین بازیکن ایران در لیگ جهانی امسال از نظر شما کدوم یکیه؟


تمرینات پاس پنجه
یکی از مهمترین پاسها در والیبال پاس با پنجه(setting) است. در زیر چهار حالت پاس با پنجه توضیح داده شده است در عکس فوق این حالتها بطور متوالی آمده است و برای اموزش بهتر دو عکس از نحوه گرفتن توپ با انگشتان حین پنجه زدن آمده است.
 ۱- گرفتن حالت ۱-۱: به سمت توپ حرکت کرده و پشت و زیر توپ قرار میگیریم. ۲-۱: پاها به اندازه عرض شانه باز شده و پای اصلی مقداری جلوتر قرار میگیرد. ۳-۱: حالت آماده گرفته زانوها مقداری خم شده و باسن به سمت عقب می رود.
 ۲-حالت دست قبل از دریافت ۱-۲: دست بصورت کشیده به سمت توپ وبه پیشواز توپ می رود. ۲-۲: انگشتان شصت به هم چسپیده و موازی با ابروها و انگشتان اشاره با فاصله کم از هم. ۳-۲: حالت انگشتان شصت و اشاره به شکل مثلث خواهند بود. ۴-۲: حالت ارنجها بصورت باز و به حالت پروانه ای قرار میگیرد. ۵-۲: توپ را بدون تماس تا نزدیکی پیشانی دنبال کرده بطوریکه اگر توپ را رها کنیم به وسط پیشانی برخورد کند.
 ۳- حالت دریافت ۱-۳: توپ را با قسمت مثلثی شکل دست دریافت کرده و از انگشتان دیگر برای هدایت بیشتر استفاده میکنیم. ۲-۳: معمولا انگشتان کوچک با توپ تماسی ندارد. ۳-۳: هنگام دریافت دست به شکل قالب توپ در می آید. ۴-۳: زانوها و پشت اندکی نشست می کنند.
 ۴-ارسال توپ ۱-۴: زانوها و پشت اندکی ( بسته با فاصله مقصد ) به بالا حرکت میکند. ۲-۴: توپ که در دست قرار گرفته توسط آرنج و کتف به سمت هدف هدایت می شود. ۳-۴: توپ را طوری به سمت هدف هدایت میکنیم که ارنجها صاف و انگشتان به سمت بیرون باز شوند. ۴-۴: بسته به فاصله از هدف نیروهای اعمال شده از انگشتان ، مچ ، ارنج ، کتف ، کمر و زانوها متغیر است. این پاس معمولا توسط پاسورها انجام می شود . و دارای ظرافتها و دقت خاصی است.
Click this bar to view the full image.
Click the image to open in full size.

نوشته شده در سه شنبه 31 خرداد 1390 ساعت 12:06 ق.ظ توسط : آرش محجوب | دسته : مقالات آموزشی والیبال،
  • [ نظرات ]