تبلیغات
والیبال ایران و جهان - بیوگرافی بازیکنان و مربیان - آموزش والیبال - ایران - لهستان لیگ جهانی 2015 - بازی چهارم

صفحات دیگر

جستجو

امکانات

بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :


نظر سنجی

بهترین بازیکن ایران در لیگ جهانی امسال از نظر شما کدوم یکیه؟


لیگ جهانی والیبال 2015؛ ایران 1-3 لهستان؛ کار ایران برای صعود سخت شد

لیگ جهانی والیبال 2015؛ ایران 1-3 لهستان؛ کار ایران برای صعود سخت شد
 در دومین بازی از دور برگشت بازی های لیگ جهانی والیبال 2015، در ورزشگاه آزادی، دو تیم ایران و لهستان به مصاف هم رفتند که این دیدار حساس در نهایت با نتیجه 3-1 به سود لهستان خاتمه یافت.

بازی با سرویس لوماژ آغاز شد و شهرام محمودی اولین امتیاز بازی را برای تیم ملی ثبت کرد. در ادامه سرویس خوب شهرام محمودی باعث دریافت نامناسب در زمین لهستان شد تا اختلاف به دو امتیاز برسد و نتیجه 3-1 به سود ایران شود. اما سرویس های خوب لهستان اختلاف امتیاز راجبران کرده و تا نتیجه 3-3 مساوی شود.
سرویس خوب میرزاجانپور باعث شد تیم ملی بتواند به امتیاز 5 برسد و دوباره اختلاف امتیاز را به دو برساند. اما در ادامه دفاع روی تور مناسب و سرویس های خوب از تیم ملی لهستان باعث شد تا دوباره و این بار در امتیاز 5 دو تیم مساوی شوند. و در خواست ویدئو چک گواچ برای این امتیاز نیز مورد قبول واقع نشد.
در ادامه نیز این لهستان با یاکوب یاروش بود که توانست قبل از ایران به امتیاز 6 برسد. اما خود یاروش با کوبیدن سرویس به تور ششمین امتیاز را به تیم ملی کشورمان اهدا کرد. و در ادامه میکا نیز بعد از کسب امتیاز هفتم با از دست دادن سرویس دو تیم را در امتیاز 7 برابر کرد. و در حالی کهلهستان با آبشار کوبیاک به امتیاز هشتم و وقت استراحت فنی دوم رسیده بود کواچ برای دومین بار درخواست ویدئو چک داد که منجر به تکرار سرویس کاپیتان معروف رسید که در نهایت آبشار عبادی پور ایران را پیش از لهستان به امتیاز 8 رسید تا دو تیم برای وقت استراحت فنی نزد کادر فنیشان بروند.
سرویس هدف دار معروف با امتیاز همراه نشد و لهستان را به امتیاز 8 رساند. در حالی که تیم ملی کشورمان در امتیاز 10 از لهستان عقب افتاده بود در امتیاز 11 با دفاع روی تور مناسب از میرزاجانپور دوباره از مهمان خود پیش افتاد اما دوباره در امتیاز 12 لهستان بود که توانست پیش بیوفتد.
بازی تا امتیاز 13-14 پایاپای و با اختلاف امتیاز یک به نفع ایران یا لهستان دنبال شد اما در ادامه این شهرام محمودی بود که وانست اختلاف امتیاز به 2 برساند و تیم ملی کشورمان در ادامه نیز اختلاف امتیاز را به 3 رساند و با نتیجه 16-13 به وقت استراحت فنی دوم برود.
تیم ملی کشورمان تا امتیاز 21 توانست اختلاف 3 امتیازی را حفظ کند. اما در ادامه لسهتان توانست اختلاف امتیاز را به یک برساند که کاهش اختلاف امتیاز کواچ را وادار به درخواست وقت استراحت کرد و در ماراتن بعد از وقت استراحت دفاع روی تور قوی توانست تیم ملی کشورمان را به امتیاز 22 برساند که آنتیگا درخواست ویدئو چک داد که رد شد و بازی در امتیاز 22-20 به سود ایران پیگیری شد. اما این باز لهستان بود که توانست دوباره و این بار در امتیاز 22 به ایران برسد. اما پاس سرعتی معروف و آبشار دیدنی محمد موسوی ایران را پیش از لهستان به امتیاز 23 رساند و بعد از آن صنوبر برای سرویس هدف دار به جای سید وارد زمین شد اما سرویس را از دست داد.
فرهاد قائمی با یک جای خالی دیدنی ایران را پیش از لهستان به امتیاز 24 رسید. و در انتها میلاد عبادی پور توانست تیم ملی کشورمان را به امتیاز 25 برساند تا ست اول با امتیاز 25-23 به سود ایران به خاتمه برسد. اما آنتیگا برای دومین بار درخواست ویدئو چک برای این امتیاز را داد که درخواست وی مورد قبول واقع نگرفت تا تیم ملی کشورمان ست اول را به سود خود به پایان برساند.

ست دوم دیدار دوم برگشت ایران و لهستان با سرویس میلاد عبادی پور و کسب اولین امتیاز برای لهستان آغاز شد و در ادامه میرزاجانپور با ک آبشار دیدنی توانست اولین امتیاز تیم ملی کشورمان را کسب کند. دو تیم تا امتیاز 3 پایاپای پیش رفتند. اما در ادامه این لهستان بود که توانست اختلاف امتیاز را افزایش داده و با نتیجه 3-5 از میزبان خود پیش بیوفتد. و پس از آنکه لهستان به امتیاز 6 رسید و اختلاف امتیاز دو تیم به رسید کواچ اولین وقت استراحت تیم را درخواست کرد تا ضمن یادآوری نکاتی به شاگردانش با ایجاد یک وقفه تمرکز یاران آنتیگا شود.
در ادامه سرویس تماشایی محمد موسوی اختلاف امتیاز را به یک رساند و نتیجه را 5-6 به سود لهستان کرد. و در نهایت دو تیم با نتیجه 8-6 به سود لهستان به وقت استراحت فنی اول رفتند. اما در ادامه تیم ملی کشورمان توانست در امتیاز 10 به لهستان برسد ولی لهستان به سرعت اختلاف امتیاز را به 3 رساند و 10 بر 13 از میزبان خود پیش افتادند.
در امتیاز 11 تیم ملی کشورمان بازیکنان لهستان به ویژه کوبیاک به داور شدید اعتراض کردند چرا که آنها معتقد بودند توپ شهرام محمودی بدون برخود به دست مدافع روی تور لهستان به بیرون رفته است. که مرود قبول داور قرار نگرفت. و در ادامه اعتراض شدید محمودی و معروف به داور بر سر امتیاز 14 لهستان منجر به دریافت کارت زرد از دوار شد. بعد از آن در حالی که تیم ملی کشورمان با سرویس تماشایی سید می توانست به امتیاز 13 برسد آشار عبادی پور از دقت کافی برخوردار نبود تا نتیجه 15-12 به سود لهستان شود. و در ادامه دو تیم با نتیجه 13-16 به سود لهستان به وقت استراحت فنی دوم رفتند.
دریافت اول نامنساب تیم ملی کشورمان منجر به کسب امتیاز 17 توسط لهستان و افزایش اختلاف امتیاز به 4 شد. و در ادامه آبشار عادل علامی از دقت کافی برخوردار نبود و ضمن رساند لهستان به امتیاز 19 اختلاف امتیاز دو تیم را به 5 رساند که کواچ را وادر به درخواست وقت استراحت کرد.
در امتیاز 21 لهستان کواچ درخواست ویدئو چک داد که مورد قبول واقع نشد اما با اعتراض شدید تیم ملی کشورمان مواجه شد.
عملکد خوب بازیکنان لهستان در سرویس های پرشی نتیجه بازی را 22-17 به سود تیم مهمان رساند و برعکس آن سرویس های بی دقت محمد موسوی و امیر غفور بازی را به نتیجه 24-19 رساند. در نهایت در حالی که تیم ملی کشورمان می توانست به امتیاز 21 برسد آبشار بی دقت مهدی مهدوی منجر به امتیاز 25 لهستان شد. تا ست دوم با نتیجه 25-20 به سود لهستان به پایان برسد.

ست سوم با بازی تماشایی و پر قدرت لهستان اغاز شد و بعد از کسب سه امتیاز متوالی سرویس فابیان به بیرون رفت تا اولین امتیاز برای تیم ملی کشورمان به دست بیاید. و در ادامه تیز هوشی سعید معروف و هماهنگی دفاع عقب زمین ایران اختلاف امتیاز را به یک رساند اما معروف با سرویسی که به اوت زد لهستان را به 4 رساند و سرویس با دقت و تماشایی کوبیات ضمن رساندن لهستان به امتیاز 5 دوباره اختلاف امتیاز را به 3 رساند.
تا امتیاز 8 اختلاف برتری 3 امتیازی لهستان حفظ شد و دو تیم با نتیجه 8-5 به وقت استراحت فنی اول رفتند. سرویس های دقیق میرزاجانپور اختلاف امتیاز را به یک رساند اما سرویس بعدی او لهستان را به امتیاز 9 رساند و در ادامه سرویس دیدنی موسوی با دریافت مناسبی از سوی لهستان مواجه نشد و آبشار کم دقت مهاجم لهستانی بدون برخود با دست مدافعان ایران به بیرون رفت تا دو تیم در امتیاز 9 برابر شوند و در حالی که تیم ملی کشورمان می توانست پیش از لهستان به امتیاز 10 برسد آبشار محمودی دفاع شد تا لهستان پیش از میزبان به امتیاز 10 برسد اما طولی نکشید که آبشار دیدنی غلامی برای اولین بار در این ست ما را از حریف جلو انداخت و نتیجه 11-10 به سود تیم ملس کشورمان شد. اما در ادامه این باز لهستان که در امتیاز 12 از ما پیش افتاد و باز هم آبشار های کم دقت محمودی و عبادی پور لهستان را به امتیاز 14 و 3 امتیاز برتری نسبت به ایران رساند که باعث شد کواچ درخواست وقت استراحت کند. 
لهستان در ادامه توانست با حفظ 3 اختلاف امتیاز با نتیجه 16-13 دو تیم به وقت استراحت فنی دوم رفتند. اما لهستان باز هم بعد از وقت استراحت فنی دوم با کسب 2 امتیاز متوالی و رسیدن به امتیاز 18 اختلاف امتیاز را به 5 رساند.
در امتیاز 15 تیم ملی کشورمان آنتیگا درخواست ویدئو چک داد که مورد قبول واقع نشد و توپ و امتیاز را در اختیار تیم ملی کشورمان قرار گرفت و سرویس تماشایی فرهاد قائمی ایران را به امتیاز 16 رساند که هماهنگی دفاع عقب زمین و آبشار دیدنی حمزه زرینی امتیاز ایران را به 17 رساند.
اما دوباره این لهستان بود که با سرویس های هدف دار و آبشار های قدرتی دوباره اختلاف امتیاز را به 4 برساند تا نتیجه 18-22 به سود لهستان بشود. بی دقتی مهاجمین و مدافعین روی تور ایران دوباره اختلاف امتیاز را به 5 و امتیاز لهستان را به 24 رساند که کواچ را مجبور به درخواست دومین وقت استراحت کرد. و در نهاین لهستان همانند ست دوم با نتیجه 20-25 پیروز ست سوم شد.

ست چهارم با سرویس میلاد عبادی پور و کسب اولین امتیاز برای روسیه همراه شد. و اولین امتیاز تیم ملی کشورمان با سرویس کم دقت لهستان به اوت به دست آمد. لهستان در این ست نیز خیلی سریع اختلاف امتیاز را به 2 ساند چرا که آبشار میرزاجانپور با دفاع همراه شد و امتیاز 3 برای لهستان به دست آمد.و بلافاصله آنها توانستند خود را به امتیاز 4 برسانند اما ملی پوشان والیبال با عملکرد بهتر در امتیاز 4 با لهستان به تساوی رسیدند. و در ادامه توانستند با نتیجه 4-5 از حریف پیش بیوفتند که آنتیگا را مجبور به درخواست وقت استراحت کرد.
تا امتیاز 8 دو تیم پایاپای پیش رفتند و با کسب امتیاز 8 برای لهستان دو تیم به وقت استراحت فنی اول رفتند. و در ادامه لهستان دوباره با دو امتیاز اختلاف پیش افتاد که کواچ روی امتیاز 9 لهستان درخواست ویدئو چک داد که مورد قبول واقع نشد.
عملکرد ضعیف مهاجمان تیم ملی کشورمان اختلاف امتیاز را به 4 افزایش داد تا لهستان با نتیجه 13-9 از میزبان پیش افتد و کواچ برای دومین بار در این ست درخواست وقت استراحت کند.
در حالی که تیم ملی کشورمان 10-15 از حریف عقب افتاده بود دفاع روی تور خوب محمد موسوی تیم ملی کشورمان به امتیاز 12 رسید اما در نهایت این لهستان بود که با کسب امتیاز 12 دو تیم را راهی وقت استراحت فنی دوم کرد.
عدم تمرکز تیمی ایران اختلاف امتیاز دو تیم را به 6 امتیاز رساند تا لهستان در تهران 18-12 جلو بیوفتد. هر چند سرویس های دیدنی فرهاد قائمی اختلاف امتیاز را به 5 کاهش داد اما باز هم لهستان اختلاف بسیار خوبی در این ست ایجاد کرده بود.
تا امتیاز 22-18 میلاد عبادی پور با کوبیدن سرویس به تور کار را برای تیم ملی کشورمان بسیار سخت کرد. و در نهایت این ست با نتیجه 25-19 به سود لهستان و در نهایت 3-1 در ست شماری پیروز این دیدار شدند. با این نتیجه، لهستان با 7 پیروزی و 20 امتیاز در رده دوم ایستاد و ایران نیز با 5 پیروزی و 15 امتیاز در رده سوم قرار گرفت. حالا اگر ایران از دیدار با روسیه 6 امتیاز کسب کند و ایالات متحده نیز با 6 امتیاز در مقابل لهستان در دوبازی پیروز شوند، تیم ملی کشورمان صعود خواهد کرد. ضمن این که امریکا نیز از این گروه صعود کرد

نوشته شده در دوشنبه 8 تیر 1394 ساعت 08:23 ق.ظ توسط : آرش محجوب | دسته :
  • [ نظرات ]